Chciałbyś wiedzieć, że jest jeszcze szansa na całkowite lub częściowe wyleczenie? Szansa, którą wykorzystasz lub nie, bo tylko od Ciebie zależy jak postąpisz i jak będziesz żył.

Prędzej czy później dowiesz się, że jest coś nie tak

Lepiej prędzej, dzięki szybko postawionej diagnozie, kiedy masz jeszcze wybór. Możesz  wtedy podjąć walkę i zrobić wszystko co jest możliwe, aby wygrać.

Później dowiedzieć się możesz jedynie przez nagłą reakcję swojego ciała i o ile jesteś wyczulony na takie bodźce – im szybciej dasz się zbadać – tym lepiej. Jeśli choroba rozwija się w organizmie bardzo długo, tym później daje gorsze objawy. Lekceważona, zwali z nóg każdego, ale już nie każdemu pozwoli się podnieść.

bacteria-1832824_1280

Zawsze lepiej jest wiedzieć. Dlatego tak ważne jest, aby się badać. Nie tylko wtedy, gdy boli i ewidentnie coś jest nie tak. Raz do roku warto przebadać się od stóp do głów. Tak po prostu, dla własnego dobra. Nie traktuj tego jak koszt, ale inwestycję w swoje życie.

Dbaj o siebie!

Właściwie, możesz przeżyć życie jak tylko chcesz.

Zdrowe odżywianie się, regularne ćwiczenia i życie bez uzależnień jest niezwykle ważne w utrzymaniu dobrego samopoczucia, kondycji i zachowaniu siły.

Nie wystarczy jednak skupić się na samej fizyczności. Tak na prawdę, gdy nie dbasz o higienę psychiczną, aktywność fizyczna  niewiele pomoże.

environmental-protection-326923_1280

Czym więc jest higiena psychiczna? To przede wszystkim poznanie siebie, swoich potrzeb, uczuć, reakcji i sposobu radzenia sobie z trudnościami. Także traktowanie siebie z szacunkiem, docenianie nawet małych sukcesów i poznanie swoich zalet.

Higiena psychiczna nierozerwalnie wiąże się ze środowiskiem, w którym żyjesz. Zatem, kiedy tylko jest to możliwe unikaj sytuacji nadmiernie stresujących. Wyrzuć ze swojego życia toksycznych ludzi i już nigdy ich nie wpuszczaj, niezależnie od tego jak ważni Ci się wydawali. Dbaj o pozytywne relacje. Dbaj o pozytywne nastawienie.

Nie bądź bierny. Zainwestuj w swój rozwój, szukaj nowych doświadczeń, nie bój się zmiany.Wzmacniaj swoje mocne strony oraz pracuj nad słabościami.

Ale przede wszystkim odpoczywaj. Znajdź równowagę.

Z drugiej strony…

Gdy jesteśmy piękni i młodzi, nie myślimy o tym, że kiedyś możemy już tacy nie być. Ale może warto jakoś się zabezpieczyć? Tak na wszelki wypadek.

Kupując samochód czy mieszkanie ubezpieczasz je po to, aby dostać wsparcie finansowe w przypadku kradzieży lub uszkodzenia/wypadku. Inwestujesz, chociaż wcale nie musisz, bo aktualnie nie ma takiej potrzeby. A może by tak zainwestować też (albo przede wszystkim) w siebie? Ubezpieczeń na wypadek ciężkiej choroby jest mnóstwo.

Po co je mieć? W przypadku ciężkiej choroby jest dodatkowym, a czasem jedynym źródłem finansującym bardzo drogie leczenie. Po postawieniu diagnozy nie będzie już opcji takiego ubezpieczenia. Warto o tym pomyśleć, nawet jeśli nigdy nie będzie się tego potrzebowało.

Jedyną pewną w życiu jest śmierć. Każdy kiedyś umrze, taka jest kolej rzeczy. Zmienną niewiadomą jest okres pomiędzy początkiem, a końcem życia człowieka. Tylko od Ciebie zależy jak wartościowy będzie czas pomiędzy. Rzeczy ostatecznych jest bardzo mało, a na pewno mniej, niż nam się wydaje.

Reklamy