Ludzie mają ogromny problem z podejmowaniem decyzji. Może to strach przed przyszłością, która zawsze będzie niepewna i zmienna. Może strach przed porażką. Ambicja nie zawsze jest cechą dobrą, bo potrafi zmienić małe niepowodzenie w coś ogromnego. Świetnie, jeśli mamy intuicję i zawsze udaje nam się podejmować te właściwe decyzje.

Ale właściwie które decyzje są dobre, a które złe?

Najprościej można zdefiniować, że dobre to takie, które sprawiają, że wszystko idzie po naszej myśli, a złe komplikują nam życie. Jasne, bywa to uciążliwe, ale większa satysfakcja pojawia się przy większym wysiłku.

Nie ma złych i dobrych decyzji

A co gdyby faktycznie zmienić sposób myślenia i założyć, że NIE MA złych i dobrych decyzji. Są po prostu decyzje, które dają nam informacje zwrotne. Wyciąganie wniosków i znajdowanie różnych rozwiązań odbywa się głównie na podstawie informacji zwrotnych. Człowiek uczy się i poznaje siebie przez całe życie.

Wycofanie się nie zawsze jest oznaką tchórzostwa, ale konsekwencją racjonalnej oceny swoich sił oraz chęci. Zawsze możesz zmienić zdanie i to nie będzie porażka, tylko wybór. Najodpowiedniejszy dla Ciebie w tej chwili.

Chodzi o możliwość

Możliwość i wiarę w to, że można coś zmienić. Gdy podejmujesz decyzję, poczujesz się pewniej mając takie światełko w tunelu. Nie musisz się już bać.

Opcji jest wiele i są bardzo różnorodne. Nasz wybór jest uzależniony od indywidualnych doświadczeń oraz aktualnej sytuacji, w której się znajdujesz. Nie musisz już dziś podejmować decyzji ostatecznych, wiążących, jeśli nie czujesz, że to odpowiedni czas.

Niewiele jest rzeczy ostatecznych, na pewno mniej niż nam się wydaje. Na całą resztę mamy realny wpływ.

Reklamy